Polatlı’ya içme suyu taşıyan isale hattının 96 buçuk kilometresi tamamlandı

Polatlı halkının 30 yıldır yaşadığı içme suyu çilesine son veren 100 kilometrelik ana isale hattının 96 buçuk kilometresi tamamlandı.

Polatlı’ya içme suyu taşıyan isale hattının 96 buçuk kilometresi tamamlandı

Ay başında Yenikent’ten hatta branşman bağlanarak su dolum işlemi başlatılırken Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Memduh Aslan Akçay ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, Etimesgut ilçesinden Polatlı’nın Kuşçu Mahallesi’ne uzanan 7 noktada süren çalışmaları yerinde denetledi.

İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden Polatlı’ya su taşıyarak 1,5 milyon kişiyi kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşturacak olan 100 kilometrelik ana isale hattının 22 Şubat 2024 tarihi itibarıyla 96 bin 590 metresi bitirildi. Ayrıca şubat ayının başında Yenikent’ten hatta branşman bağlanarak su verilmeye başlandı.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo, Terfi İstasyonları ve Tesislerin Yapım İşi Projesi”nde son aşamaya geçerken, ASKİ Genel Müdürü  Akçay ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Taşkınsu,  arazi gezisi gerçekleştirdi. Akçay ile Taşkınsu, 7 noktada devam eden çelik boru döşeme imalat çalışmalarını tek tek kontrol etti. 

  Hibya Haber Ajansı