İtfaiye ekipleri, kaplumbağayı yangından kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Eskişehir Bağları’nda çıkan arazi yangınında mahsur kalan kaplumbağayı kurtararak, su ile serinletip, doğaya bıraktı.

İtfaiye ekipleri, kaplumbağayı yangından kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine Melikgazi ilçesi Eskişehir Bağları’nda arazi yangını nedeniyle ihbarda bulunuldu. Büyükşehir belediyesi itfaiye ekipleri, gelen ihbar üzerine kısa sürede bölgeye gitti.

Ekipler, Eskişehir Bağları’nda arazi yangını içerisinde kalan bir kaplumbağayı da kurtardı. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak, su ile serinletilen kaplumbağa daha sonra doğaya bırakıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, tüm çiftçilerin ve vatandaşların anız yakılmaması konusunda hassasiyet göstermesi ve gerekli tedbirlerin alınması konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Başkan Büyükkılıç, arazilerde özellikle hasat mevsiminde en ufak bir kıvılcımın bile büyük bir yangına sebep olabileceğine değinerek, “Bilinçsizce yakılan anızlar, büyük yangınlara dönüşüyor. Bu nedenle, herkesin arazilerde daha dikkatli ve duyarlı olması gerektiğini hatırlatmak istiyorum” dedi.

  Hibya Haber Ajansı